Bramy Nieba i Płomienie Piekła” to spektakl teatralny, wystawiany na świecie od roku 1979. Powstał w środowisku protestanckim w Kanadzie w dość niezwykłych okolicznościach. Pastor pewnego kościoła poprosił młodzież, by za miesiąc poprowadziła wieczorne nabożeństwo. Ktoś przypomniał sobie o wędrownym kaznodziei – Indianinie, który wiele lat wcześniej podróżował swoim wozem po miastach i wioskach i głosił kazania. On mówił na jakiś temat, a jego rodzina przedstawiała to za pomocą inscenizacji. Jednym z tematów było właśnie Niebo i Piekło. Pamiętając o tym, ówczesny lider młodzieży, Rudolf Krulik, napisał scenariusz, młodzież zjadła niezliczoną ilość czekolad, by ze srebrnych papierków zrobić folię nieba, i tak wystawiono pierwsze przedstawienie. Rezultat tej inscenizacji przekroczył najśmielsze oczekiwania. Tego wieczoru tak wielu ludzi zadeklarowało chęć modlitwy i zmiany swojego życia, że pojawiły się zaproszenia do okolicznych kościołów.

PICT0290  IMG_251  IMG_169-1

Kiedy nie było już możliwe, by młodzież tyle podróżowała, Rudolf Krulik z żoną i małżeństwo Grubb, zdecydowali poświęcić się wyłącznie tej sprawie. Zmieniono też formułę spektaklu i zamiast podróżującej grupy aktorów, szkolono grupy ochotników z lokalnych wspólnot. Tak narodziła się misja Reality Outreach Ministries, znana w Polsce jako „Bramy Nieba i Płomienie Piekła”, wystawiająca spektakle na całym świecie – m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Estonii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Etiopii, Hondurasie, Indiach, Meksyku, Paragwaju, Polsce, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Rosji, RPA, Ukrainie, Finlandii. Od czasu pierwszego przedstawienia w roku 1979, spektakl obejrzały już miliony ludzi na całym świecie.

Spektakle „Bramy Nieba i Płomienie Piekła” oraz „Ostatnia Szansa” są wystawiane w Polsce od roku 1991 (ten drugi od roku 2004) i wciąż cieszą się niesłabnącą frekwencją.